Mondotravel

O putovanju:

Kada:

13.06.2025. | 16.11.2025.

Koliko:

3 dana

Preuzmi pdf putovanja

1. dan ZAGREB – GRAZ – BEČ 

Polazak autobusa iz Zagreba (točno mjesto polaska u završnoj obavijesti prije putovanja) u 06:00 sati. Vožnja kroz Sloveniju i Austriju do Graza. Zanimljiva povijesna jezgra Graza jedna je od najočuvanijih u Europi.  Šetnja s voditeljem putovanja kroz povijesnu jezgru: Landhaushof, najljepše renesansno dvorište Austrije - ulica Herrengasse - glavni trg Hauptplatz s Gradskom vijećnicom – katedrala  -mauzolej Frederika III - Opera. Slobodno vrijeme za kavu, posjet nekoj od slastičarnica ili gostionica, šetnju i osobne programe. Nastavak vožnje do Beča uz kraće zaustavljanje putem radi odmora. Po dolasku u Beč slijedi  panoramski razgled grada autobusom i vožnja Ringom na kojem se nalaze najpoznatije bečke građevine: Parlament - Gradska vijećnica - Trg Marije Terezije - Hofburg.  Nastavak panoramskog razgleda  autobusom: Prater – mostovi na Dunavu – UNO city. Odlazak do hotela. Smještaj u sobe. Noćenje.

2. dan BEČ 

Doručak. Odlazak s voditeljem putovanja  do povijesne jezgre i katedrale svetog Stjepana. Voditelj putovanja dati će niz prijedloga kako možete iskoristiti Vaše vrijeme u Beču. Predlažemo posjet slavnim bečkim kavanama - slastičarnicama, kupovinu u glavnoj trgovačkoj ulici Mariahilferstrasse ili ručak uz pravi veliki bečki odrezak. Moguć individualni posjet brojnim bečkim muzejima (povijesno-umjetnički muzej KHM, grafička zbirka Albertina, carski apartmani, Kunstforum, muzeji Museumsquartiera itd.). Predlažemo odlazak na super popularnu projekciju Travel time, tj projekcija i 4D kino gdje ćete na vrlo interesantan i inovativan način proputovati kroz povijest grada Beča s najvažnijim elementima povijesti ovog grada poput vremena princeze Sissi, strašne kuge koja je pokorila grad, napada Turaka, vremena čuvenog Strasussa pa sve do modernog Beča kakvog danas poznajemo. Navečer predlažemo odlazak do Grinzinga, vinorodne četvrti Beča s brojnim tradicionalnim gostionicama. Noćenje.

3. dan BEČ – ZAGREB

Doručak. Odlazak iz hotela. Slobodno prijepodne u gradskom središtu za osobne programe, šetnju, ručak i dodatne posjete muzejima.  U poslijepodnevnim satima vožnja do dvorca Schönbrunn, ljetne rezidencije Habsburgovaca. Moguć individualnog obilaska dvorca, posjeta muzeju carskih kočija i šetnja velikim parkom do vidikovca-Gloriette (posjet unutarnjim prostorijama dvorca ovisan je u ukupnom broju posjetitelja i mogućnosti dobivanja satnice ulaza). Trodnevni program putovanja namijenjen je putnicima koji žele detaljnije istražiti i doživjeti Beč, posjetiti brojne muzeje, iskušati bogatu ugostiteljsku ponudu, odlazak u zabavni park Prater i slično. Program pruža bezbroj mogućnosti i dovoljno vremena. U 16:00 sati polazak za Zagreb. Vožnja kroz Austriju i Sloveniju  uz kraće zaustavljanje putem. Dolazak Zagreb  u kasnim večernjim satima.

***Važna napomena: redoslijed obilazaka je podložan promjenama ovisno o prometu i procjeni pratitelja putovanja. 


Fotografije & video

01


08

Beč, Prirodoslovni muzej)

Beč, Prirodoslovni muzej)

Beč, Prirodoslovni muzej)

Cijena i način plaćanja.

CIJENA PO OSOBI U DVOKREVETNOJ SOBI:

13.06.2025.

Garantirano

FIRST MINUTE

245 €

259 €

16.11.2025.

Garantirano

FIRST MINUTE

245 €

259 €

Mogućnosti plaćanja

visa mastercard diners american maestro paypal

Cijena aranžmana uključuje:

  • Prijevoz turističkim autobusom
  • Licenciranog turističkog voditelja tijekom putovanja
  • Sve razglede prema programu
  • Smještaj u dvokrevetnim sobama u hotelu 4* u Beču na osnovi dva noćenje s buffet doručkom 
  • jamčevno osiguranje, troškove organizacije i prodaje aranžmana

Cijena aranžmana ne uključuje:

  • ulaznice za muzeje i kulturno-povijesne spomenike (informativne cijene koje mogu biti podložne promjeni):
  • Ulaznicu za dvorac Schönbrunn, Imperial tura  odrasli 27 EUR, mladi do 18 godina 19 EUR (mogućnost i vrijeme ulaza u dvorac određeno je ukupnim brojem posjetilaca i sigurnosnim mjerama, organizator putovanja ne jamči mogućnost ulaska u unutarnje prostorije dvorca. Preporučujemo rezervaciju ulaznice on line treći dan programa oko 14.30 sati)
  • Informativne cijene ulaznica za muzeje u Beču (mogu biti podložne promjeni): ulaznica za Povijesno-umjetnički muzej KHM 21 EUR, Albertina 19,90 EUR, Carska riznica 16 EUR, Akvarij Haus des Meeres i Aqua Terra Zoo 21,90 EUR, Veliki kotač Riesenrad u Prateru 14 EUR, Muzej carskih kočija 12 EUR
  • Karte javnog prijevoza u Beču: pojedinačna karta 2,40 EUR, pojedinačna karta koja se kupuje u tramvaju 2,60 EUR, dnevna karta 24 sata 8 EUR 
  • dodatne sadržaje i troškove koji nisu predviđeni programom, troškove osobne prirode (piće, dodatni obroci,telefon, karte za javni gradski prijevoz itd.)
  • gradske vodiče 
  • fakultativne sadržaje
  • Putno zdravstveno osiguranje

Doplate i popusti:

Moguće doplate:

  • tu za jednokrevetnu sobu  125 EUR 

Trokrevetne sobe:

  • Moguć je smještaj u dvokrevetnoj sobi s pomoćnim ležajem uz 5% popusta za osobu na pomoćnom ležaju

Nadoplata za odabir sjedala u autobusu (nije obavezna):

  • sjedala 5,6,7,8 u drugom redu doplata po osobi 30 EUR 
  • sjedala iza  drugih vrata doplata po osobi 30 EUR  
  • bilo koje drugo sjedalo po odabiru 20 EUR 
  • sjedala 3 i 4 nisu u prodaji 
       

NAPOMENA: Zbog upotrebe različitih tipova autobusa i prijevoznika te različitosti numeracije sjedala u autobusima, organizator putovanja može uz doplatu garantirati traženi broj sjedala, no ne može garantirati položaj sjedala u autobusu: lijeva ili desna strana autobusa, kao niti je li sjedalo do prozora ili do prolaza.

Informacije:

VAŽNE INFORMACIJE:
Završno pismo dostavljamo vam e-mailom najkasnije 48 sati prije putovanja – to je završni dokument u kojem se nalaze sve bitne informacije poput točnog vremena i mjesta polaska, kontakt i ime pratitelja putovanja, imena hotela i sl.
Eventualne doplate za izlete i ulaznice plaćate na licu mjesta pratitelju putovanja u eurima ili lokalnoj valuti zemlje u koju se putuje, osim ako nije u programu putovanja navedeno plaćanje prije puta. Organizator nije odgovoran za povećanje cijena ulaznica ili mogućih  fakultativnih izleta navedenih u programu na dan formiranja programa. Program nije pogodan za osobe sa smanjenom pokretljivošću ili za osobe koje zahtijevaju upotrebu WC-a u autobusu. Organizator putovanja ne može utjecati na dužinu čekanja na graničnim prijelazima, na prometne prilike kao i na vrijeme dolaska autobusa u Hrvatsku na povratku s putovanja. Agencija ima pravo promjene redoslijeda programa.

GRANIČNE, VIZNE I ZDRAVSTVENE FORMALNOSTI:
Za državljane RH viza za ovo putovanje nije potrebna, ali je za putovanje potrebna važeća osobna iskaznica ili putovnica. Strani državljani dužni su se sami informirati o dokumentima potrebnim za ulazak u određenu zemlju u matičnom Ministarstvu vanjskih poslova ili veleposlanstvu zemlje u koju se putuje Preporučujemo osiguranje od posljedica nesretnog 
slučaja i bolesti na putovanju.

UPLATE I REZERVACIJE:
Prilikom prijave za putovanje potrebno je uplatiti minimum 40% ukupnog iznosa, a ostatak najkasnije 45 dana prije početka putovanja. Prijava za putovanje vrijedi isključivo uz uplatu predujma. Po uplati predujma primit ćete račun koji je ujedno i ugovor o putovanju.  U slučaju uplate na račun ljubazno molimo da nam OBAVEZNO pošaljete kopiju uplate ili ukoliko Vam je to nezgodno, barem da nas o uplati obavijestite mailom kako bismo je evidentirali te Vam poslali Ugovor za putovanje i račun. Dok ne dobijete Ugovor za putovanje, Vaša rezervacija nije potvrđena! Potom 48 sati prije putovanja završno pismo. Ako se na putovanje ne prijavi dovoljan broj putnika najkasnije 7 dana prije početka paket aranžmana putnička agencija dužna je obavijestiti putnika o otkazu putovanja.  

MOGUĆNOSTI PLAĆANJA:
•    gotovina, internet bankarstvo
•    kreditne kartice:  Diners, Maestro, Visa, Mastercard

Upute i opći uvjeti putovanja za turističke aranžmane sastavni su dio programa i ugovora o putovanju. Uplatom aranžmana suglasni ste s navedenim uvjetima, stoga molimo cijenjene putnike da pozorno pročitaju uvjete. Sukladno ZPUT-u Agencija je s osiguravajućim društvom UNIQA osiguranje d.d. Zagreb temeljem Ugovora o osiguranju od dana 14.09.2024. ugovorila: osiguranje jamčevine za slučaj nesolventnosti koje omogućava Ugovaratelju/Putniku neposredno ostvarivanje prava iz jamčevine od osiguravajućeg društva pod brojem police 45 - 6001453640 te osiguranje od odgovornosti za štetu koju Agencija prouzroči Putniku neispunjenjem, djelomičnim ispunjenjem ili neurednim ispunjenjem obveza iz Ugovora pod brojem police 1500-05-3246779 Allianz Hrvatska d.d. U slučaju nastanka osiguranog slučaja Ugovaratelj/Putnik je dužan na najbrži način kontaktirati osiguravatelja. Ovo vrijedi kao potvrda o osiguranju za slučaj stečaja ili platne nemogućnosti Agencije i osiguranju od odgovornosti za štetu. Police su ugovorene na trajanje od godinu dana.

Molimo da se o rizičnosti putovanja u pojedine zemlje informirate na službenoj stranici Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija RH, www.mvp.hr. Kategorizacija hotela odgovara lokalnoj kategorizaciji. 

Rok za prijavu: do 14 dana prije puta    

Broj putnika:

Minimalni broj: 40
Maksimalni broj: 45

Odgovorni organizator:

Mondo travel d.o.o.
Opći uvjeti
Opće informacije

Često postavljena pitanja

  • Mogućnost doplate za odabrana sjedala u autobusu:
  • Završna obavijest i informacije
  • Uplate i rezervacije
  • Mogućnosti plaćanja

ne propuštaj

ništa

budite prvi koji će saznati sve o našim izvrsnim first minute ponudama, neponovljim last minute ponudama, novim putovanjima... prijavite se na naš newsletter i ne propustite najbolje ponude.

Mondotravel newsletter